Skip to content
Home » Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 10

Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 10

Kolmen ottelun viikko huipentuu Satakunnan derbyihin viikonloppuna

ässät varmisti pudotuspelipaikan

Ässät varmisti lauantain kierroksella paikan kevään 2025 pudotuspeleissä!

Lisätietoa pudotuspelien kausikorteista ja lipunmyynnistä on tulossa vielä maanantaina.

tämän viikon ottelut

Ke 5.3. Pelicans – Ässät klo 18:30

Jatkuuko Ässien pisteputki Lahdessa, kun vastaan asettuu nyt Sami Kapasen johdolla etenevä piristynyt Pelicans?

OSTA LIPUT

Pe 7.3. Ässät – Lukko klo 18:30

Viikon ainoa kotiottelu on herkullisin mahdollinen: Satakunnan derby, perjantai-ilta ja panokset molemmilla joukkueilla huipussaan!

OSTA LIPUT

La 8.3. Lukko – Ässät klo 17:00

Viikko huipennetaan Raumalla runkosarjan, mutta ei välttämättä koko kauden viimeiseen Satakunnan paikalliskamppailuun.

Pataljoonan kannattajamatka

Karhunkämmenen kannattajamatka

OSTA LIPUT

sarjataulukko

# Joukkue O V JV JH H P P/O
1 Lukko 17 10 2 1 4 35 2.06
2 SaiPa 16 9 3 1 3 34 2.13
3 Ilves 17 9 2 1 5 32 1.88
4 Jukurit 18 8 4 0 6 32 1.78
5 JYP 14 9 1 1 3 30 2.14
6 Kärpät 18 6 4 4 4 30 1.67
7 Ässät 17 8 1 2 6 28 1.65
8 TPS 17 8 1 1 7 27 1.59
9 Tappara 16 6 2 2 6 24 1.50
10 K-Espoo 17 6 1 3 7 23 1.35
11 Pelicans 14 6 1 1 6 21 1.50
12 HIFK 16 5 1 4 6 21 1.31
13 HPK 17 5 3 0 9 21 1.24
14 KalPa 15 6 0 1 8 19 1.27
15 Sport 16 5 1 2 8 19 1.19
16 Jokerit 16 3 1 3 9 14 0.88
17 KooKoo 17 1 1 2 13 7 0.41

joukkueen pistepörssi

OMSP
Jan-Mikael Järvinen5584452
Lenni Hämeenaho 53182846
Eemil Erholtz54152136
Peter Tiivola54121729
Dylan Fabre55121123
Kasper Puutio3771623
Nestor Noiva4961622
Lassi Vanhatalo42101020
Jonne Tammela3481119
Rami Määttä5421517
Olli Palola2613316

patanuoret varmisti pudotuspelipaikan

U20 joukkueen runkosarja on viikkoa vaille paketissa. Joukkue varmisti viime viikon aikana pudotuspelipaikan ja viimeisellä viikolla panoksena on kotietu ensimmäiselle kierrokselle.

Jos Ässät ottaa viikon otteluista vähintään neljä pistettä, kotietu on varma riippumatta muiden otteluiden tuloksista.

TÄMÄN VIIKON OTTELUT U20 SM-SARJASSA!

Pe 7.3. RoKi – Ässät klo 17:40
La 8.3. Kärpät – Ässät klo 13:00

Ässät lähtee viikkoon sarjataulukon 8. sijalta:

SARJATAULUKKO JA TILASTOT

u18 joukkueelle kaksi voittoa

1.3. Ässät – KJT Haukat 4-3 VL
2.3. Ässät – RoKi 7-1

U18 MESTIKSEN OTTELUT TÄLLÄ VIIKOLLA:

La 8.3. Kärpät Ak – Ässät klo 15:00
Su 9.3. RoKi – Ässät klo 12:30

Ässät lähtee viikkoon sarjataulukon 3. sijalta.

SARJATAULUKKO JA TILASTOT

u16 joukkueelle voitto

1.3. Ässät – GrIFK 8-2

U16 MESTIKSEN OTTELUT TÄLLÄ VIIKOLLA:

La 8.3. Ässät – HYRI Red klo 13:30

Ässät lähtee viikkoon sarjataulukon 4. sijalta.

SARJATAULUKKO JA TILASTOT

viikkokatsauksen tarjoaa virkistyshotelli yyteri

seuraavat kotiottelut

VS 30.10.2026 klo 18:30
Vastaan
VS 14.11.2026 klo 17:00
Vastaan
VS 18.11.2026 klo 18:30
Vastaan