Skip to content
Home » Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 8

Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 8

Tällä viikolla pelataan lauantaina ja sunnuntaina.

tämän viikon ottelut

La 22.2. Tappara – Ässät klo 17:00

Ässien runkosarjan viimeinen ottelu Nokia Arenassa. Molemmat joukkueet taistelevat tiukasti sarjan keskikastissa, joten panokset ovat suuret.

Karhunkämmenen kannattajamatka

OSTA LIPUT

Su 23.2. Ässät – Sport klo 16:00

Sunnuntaipäivää kannattaa lähteä viettämään koko perheen voimin Enersense Areenalle sunnuntaina, kun Ässät kohtaa hiihtoloman supersuositussa perhepelissä Vaasan Sportin klo 16.00. Lapsille on luvassa tuttuun tyyliin paljon erilaista ohjelma. Tapahtumaa tähdittävät Aarne Alligaattori & Viidakkorumpu! Lue lisää tapahtumainfosta!

OSTA LIPUT

sarjataulukko

# Joukkue O V JV JH H P P/O
1 Ilves 9 7 1 0 1 23 2.56
2 Jukurit 12 6 2 0 4 22 1.83
3 Ässät 11 6 1 1 3 21 1.91
4 SaiPa 10 5 2 1 2 20 2.00
5 JYP 8 6 0 0 2 18 2.25
6 Lukko 10 5 1 0 4 17 1.70
7 Kärpät 10 5 0 2 3 17 1.70
8 K-Espoo 11 4 1 2 4 16 1.45
9 TPS 10 5 0 0 5 15 1.50
10 Pelicans 9 5 0 0 4 15 1.67
11 Tappara 9 4 1 0 4 14 1.56
12 KalPa 9 4 0 1 4 13 1.44
13 HPK 10 3 2 0 5 13 1.30
14 Sport 10 2 1 2 5 10 1.00
15 HIFK 9 2 1 1 5 9 1.00
16 Jokerit 11 2 0 2 7 8 0.73
17 KooKoo 10 0 0 1 9 1 0.10

joukkueen pistepörssi

OMSP
Jan-Mikael Järvinen5074148
Lenni Hämeenaho 48172542
Eemil Erholtz49152035
Peter Tiivola49121527
Nestor Noiva4451520
Dylan Fabre5091019
Kasper Puutio3271219
Jonne Tammela2981018
Lassi Vanhatalo398917
Rami Määttä4911516
Olli Palola2312315

poissaoloraportti 17.2.

Jonne Tammela – Hyökkääjän pelikuntoa arvioidaan päivä kerrallaan.

Kasperi Ojantakanen – Hyökkääjän pelikuntoa arvioidaan päivä kerrallaan.

Radek Kucerik – Puolustaja on sivussa lauantain Tappara-ottelusta pelikiellon vuoksi. Liigan kurinpitodelegaatio on määrännyt Kucerikille yhden ottelun pelikiellon. Kurinpitopäätös

patanuorille kaksi tappiota

14.2. Pelicans – Ässät 5-3
15.2. Jukurit – Ässät 4-3

TÄMÄN VIIKON OTTELUT U20 SM-SARJASSA!

Pe 21.2. Ässät – Kärpät klo 18:00
La 22.2. Ässät – HPK klo 16:00

Ässät lähtee viikkoon sarjataulukon 8. sijalta:

SARJATAULUKKO JA TILASTOT

u18 joukkueelle voitto

16.2. Ässät – Kärpät Ak 4-2

U18 MESTIKSEN OTTELUT TÄLLÄ VIIKOLLA:

La 22.2. Ässät – Jukurit klo 13:30
Su 23.2. Ässät – SaiPa klo 13:30

Ässät lähtee viikkoon sarjataulukon 2. sijalta.

SARJATAULUKKO JA TILASTOT

u16 joukkueelle tappio ja voitto

15.2. Ässät – HS Riga 2-5
16.2. Ässät – GrIFK 5-1

U16 MESTIKSEN OTTELUT TÄLLÄ VIIKOLLA:

La 22.2. Ässät – Team EESTI klo 16:00

Ässät lähtee viikkoon sarjataulukon 4. sijalta.

SARJATAULUKKO JA TILASTOT

viikkokatsauksen tarjoaa virkistyshotelli yyteri

seuraavat kotiottelut

VS 09.10.2026 klo 18:30
Vastaan
VS 17.10.2026 klo 17:00
Vastaan
VS 30.10.2026 klo 18:30
Vastaan