Skip to content
Home » Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 9

Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 9

Kahden vierasottelun viikko. Poissaoloraportti jää tauolle.

TÄMÄN VIIKON OTTELUT

TI 27.2. ILVES – ÄSSÄT KLO 18:30

Runkosarjan viimeinen vierailu Nokia Arenaan. Vastassa runkosarjan voitosta taisteleva Ilves.

OSTA LIPUT TÄSTÄ

LA 2.3. KOOKOO – ÄSSÄT KLO 17:00

Todella iso ottelu taistelussa viimeisistä pudotuspelipaikoista.

OSTA LIPUT TÄSTÄ

sarjataulukko

# Joukkue O V JV JH H P P/O
1 Ilves 12 8 1 0 3 26 2.17
2 Jukurit 14 6 3 0 5 24 1.71
3 Ässät 12 6 1 2 3 22 1.83
4 Kärpät 13 5 2 3 3 22 1.69
5 JYP 10 7 0 0 3 21 2.10
6 Lukko 11 6 1 0 4 20 1.82
7 K-Espoo 13 5 1 3 4 20 1.54
8 SaiPa 11 5 2 1 3 20 1.82
9 Tappara 11 5 2 0 4 19 1.73
10 HPK 12 4 3 0 5 18 1.50
11 TPS 11 5 0 1 5 16 1.45
12 Pelicans 10 5 0 1 4 16 1.60
13 KalPa 11 4 0 1 6 13 1.18
14 HIFK 11 3 1 2 5 13 1.18
15 Sport 11 3 1 2 5 13 1.18
16 Jokerit 13 2 1 2 8 10 0.77
17 KooKoo 12 1 0 1 10 4 0.33

JOUKKUEEN PISTEPÖRSSI

NimiOMSP
Jan-Mikael Järvinen3882129
Lenni Hämeenaho40121426
Martin Lefebvre4042226
Eemil Erholtz5291625
Dylan Fabre54121022
Aleksi Matinmikko5441721
Juuso Ikonen4461218
Will Graber5231417
Marcus Davidsson398816

POISSAOLORAPORTTI JÄÄ TAUOLLE

Kevään merkit ja otteluiden suuret panokset ulottuvat myös poissaoloraporttiin, joka perinteiseen kevään tapaan jää tässä vaiheessa tauolle.

LAINAPELAAJAT MESTIKSESSÄ

VALTTERI VIIRRET – IMATRAN KETTERÄ
  • Päättynyt viikko: 2 ottelua, 0+1 / +1
  • Koko kausi: 21 ottelua, 2+11 =13 / +2
  • Ässät voi tarvittaessa kutsua pelaajan takaisin.