Skip to content
Home » Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 9

Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 9

Kahden vierasottelun viikko. Poissaoloraportti jää tauolle.

TÄMÄN VIIKON OTTELUT

TI 27.2. ILVES – ÄSSÄT KLO 18:30

Runkosarjan viimeinen vierailu Nokia Arenaan. Vastassa runkosarjan voitosta taisteleva Ilves.

OSTA LIPUT TÄSTÄ

LA 2.3. KOOKOO – ÄSSÄT KLO 17:00

Todella iso ottelu taistelussa viimeisistä pudotuspelipaikoista.

OSTA LIPUT TÄSTÄ

sarjataulukko

# Joukkue O V JV JH H P P/O
1 Lukko 17 10 2 1 4 35 2.06
2 SaiPa 16 9 3 1 3 34 2.13
3 Ilves 17 9 2 1 5 32 1.88
4 Jukurit 18 8 4 0 6 32 1.78
5 JYP 14 9 1 1 3 30 2.14
6 Kärpät 18 6 4 4 4 30 1.67
7 Ässät 17 8 1 2 6 28 1.65
8 TPS 17 8 1 1 7 27 1.59
9 Tappara 16 6 2 2 6 24 1.50
10 K-Espoo 17 6 1 3 7 23 1.35
11 Pelicans 14 6 1 1 6 21 1.50
12 HIFK 16 5 1 4 6 21 1.31
13 HPK 17 5 3 0 9 21 1.24
14 KalPa 15 6 0 1 8 19 1.27
15 Sport 16 5 1 2 8 19 1.19
16 Jokerit 16 3 1 3 9 14 0.88
17 KooKoo 17 1 1 2 13 7 0.41

JOUKKUEEN PISTEPÖRSSI

NimiOMSP
Jan-Mikael Järvinen3882129
Lenni Hämeenaho40121426
Martin Lefebvre4042226
Eemil Erholtz5291625
Dylan Fabre54121022
Aleksi Matinmikko5441721
Juuso Ikonen4461218
Will Graber5231417
Marcus Davidsson398816

POISSAOLORAPORTTI JÄÄ TAUOLLE

Kevään merkit ja otteluiden suuret panokset ulottuvat myös poissaoloraporttiin, joka perinteiseen kevään tapaan jää tässä vaiheessa tauolle.

LAINAPELAAJAT MESTIKSESSÄ

VALTTERI VIIRRET – IMATRAN KETTERÄ
  • Päättynyt viikko: 2 ottelua, 0+1 / +1
  • Koko kausi: 21 ottelua, 2+11 =13 / +2
  • Ässät voi tarvittaessa kutsua pelaajan takaisin.