Skip to content
Home » Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 11

Virkistyshotelli Yyterin viikkokatsaus viikolle 11

Runkosarja huipentuu tiistaina Vaasassa. Patanuorten pudotuspelikevät alkaa.

Tämän viikon ottelut

TI 11.3. SPORT – ÄSSÄT KLO 18:30

Runkosarjan viimeinen ottelu pelataan Vaasassa jättimäisin panoksin. Ottelun voittaja etenee pudotuspeleihin ja häviäjän kausi päättyy.

Ottelu on loppuunmyyty.

Sarjataulukko

# Joukkue O V JV JH H P P/O
1 Lukko 17 10 2 1 4 35 2.06
2 SaiPa 16 9 3 1 3 34 2.13
3 Ilves 17 9 2 1 5 32 1.88
4 Jukurit 18 8 4 0 6 32 1.78
5 JYP 14 9 1 1 3 30 2.14
6 Kärpät 18 6 4 4 4 30 1.67
7 Ässät 17 8 1 2 6 28 1.65
8 TPS 17 8 1 1 7 27 1.59
9 Tappara 16 6 2 2 6 24 1.50
10 K-Espoo 17 6 1 3 7 23 1.35
11 Pelicans 14 6 1 1 6 21 1.50
12 HIFK 16 5 1 4 6 21 1.31
13 HPK 17 5 3 0 9 21 1.24
14 KalPa 15 6 0 1 8 19 1.27
15 Sport 16 5 1 2 8 19 1.19
16 Jokerit 16 3 1 3 9 14 0.88
17 KooKoo 17 1 1 2 13 7 0.41

Joukkueen pistepörssi

NimiOMSP
Jan-Mikael Järvinen4282533
Lenni Hämeenaho45141630
Eemil Erholtz57111829
Martin Lefebvre4542327
Dylan Fabre59121325
Aleksi Matinmikko5951823
Will Graber5761521
Juuso Ikonen4861319
Marcus Davidsson449918
Roope Talaja5110515
Aleksi Heimosalmi4621315
LAINAPELAAJAT MESTIKSESSÄ:

VALTTERI VIIRRET – IMATRAN KETTERÄ

Päättynyt viikko: 1 ottelu, 0+1 =1 / +1
Koko kausi: 23 ottelua, 2+12 =14 / +8

patanuorten pudotuspelit alkavat

PUDOTUSPELIEN ENSIMMÄINEN KIERROS!

Ke 13.3. Ässät – Sport klo 18:00

  • Liput ennakkoon 6 € / kpl
  • Ässien kausikortilla vapaa pääsy!
  • Ovet auki klo 17:30

U18 PUOLIVÄLIERISSÄ SATAKUNNAN DERBY

PELIPÄIVÄT:

Ti 12.3. Lukko – Ässät klo 18:45
To 14.3. Ässät – Lukko klo 18:00
La 16.3. Lukko – Ässät klo 14:00

(Su 17.3. Ässät – Lukko klo 13:30)
(Ti 19.3. Lukko – Ässät)

u16 kiittää kaikkia kaudesta 23-24

Ässien U16 joukkueen pelit päättyivät tällä kaudella runkosarjaan.

katsauksen tarjoaa virkistyshotelli yyteri